Vrijeme budnosti i zajedništva

Znamo da je jedna od simbolika misa zornica budnost. Vrijeme došašća nam na taj način želi pomoći da budemo i duhovno budniji, da pokušamo jasnije vidjeti sliku svojega života. Dodatni poticaj možemo dati jedni drugima. Lijepo je vidjeti veći broj ljudi koji se u ranu zoru okupljaju na svetoj misi. To su ljudi svih životnih dobi. Od djece do onih starijih. Očito svi u srcu osjećaju neku tihu privlačnu ljepotu u vremenu došašća koje je posebno obilježeno misama zornicama. Ta tiha privlačna ljepota nije ništa drugo nego Krist sam. On nas iznutra privlači i zove k sebi. Što smo istinski bliže Kristu, bit ćemo bliže i jedni drugima. Zato dođimo zajedno na mise zornice, a subotom imamo priliku ostati u druženju nakon zornice. Možda u tom druženju bude prilika da otkriješ neku osobu, novog prijatelja kojega do sada nisi. (Foto)

Župnik don Josip Mudronja 

Autor: Željka

Podijelite članak