Veliki četvrtak – spomendan Isusove posljednje večere

Na veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. U župnoj crkvi u 19 sati na svečan način slavilo se euharistijsko slavlje koje se naziva Misa Večere Gospodnje. Spomen je to na večer kad je Isus sa svoji učenicima posljednji put proslavio židovski blagdan Pashe te dvanaestorici učenika oprao noge i tako podsjeća sve okupljene da je Euharistija upućena  na život – bratsku ljubav svih kršćana koju trebaju širiti u svijetu. Tako je za vrijeme mise “apostolima”- vjernicima naše župe don Josip oprao noge, a nakon prijenosa Svetotajstva župnik se zajedno sa vjernicima pomolio na grobu uz razmatranje Isusove muke na Maslinskoj gori dok se molio i znojio krvavim znojem. Tada se zadnji put svira i zvone zvona. Tek će se ponovo oglasiti na Uskrs.        ( FOTO )

 

Autor: Željka

Podijelite članak