Sveta Potvrda, Krizma u našoj župi

060 5. lipnja u župnoj crkvi u Marini svečano je proslavljena Krizma, Sveta Potvrda. 32 krizmanika, 12 cura i 20 momaka pristupili su oltaru gdje im je župnik Don Josip Mudronja, ovlastima biskupa, na čela utisnuo pečat Duha svetoga, klicu za daljnji  rast u kršćanskoj vjeri.
Župnik je u prigodnoj homiliji naglasio pitanje:  “Što će biti s njima u životu, kojim stazama će ići njihovi životni putovi?” Dalje je naglasio da su ljudi skloniji izabrati lakši put ali da je teži put uvijek ispravniji i bolji. Potrebno je prepustiti se vodstvu Duha svetoga te moliti ga za njegove darove. Pravi je put kad služiš drugome ne kada vladaš njime!
Čestitamo Vam  i želimo da otkrijete svoj životni put i da klica Duha svetoga koju ste primili od danas raste u vašim životima. Foto

058059

Autor: Mirjana

Podijelite članak