Slavlje Prve svete Pričesti

U nedjelju, 30. svibnja, slavili smo Prvu svetu Pričest. 21 prvopričesnik odjeven u bijele haljine, pristupio je po prvi put stolu Gospodnjem. Po prvi puta su blagovali hostiju i u svoja čista, mlada srca primili Isusa Krista, koji je na otajstveni način prisutan u prilikama kruha i vina. Glavni motiv za ovu svetu pričest uzete su ovčice. One odmah upućuju na Isusa Dobrog Pastira. One govore o tome kako se on ophodi s nama, koliko brine o nama i koliko nas voli.

Tijekom misnog slavlja prvopričesnici su recitirali i pjevali. U misnom slavlju sudjelovali su njihovi roditelji, vjeroučiteljice i učiteljice koji su ih tijekom posljednjih nekoliko mjeseci zajedno s župnikom pripremali za ovaj radostan trenutak.

Radujemo se s prvopričesnicima ovoj milosti koju su primili i želimo da im srca budu otvorena, da slušaju glas Isusa Dobrog Pastira i da ga slijede.

Iskrene čestitke cijele župne zajednice!

(FOTO

)

Autor: Željka

Podijelite članak