Proslavljena sv. Krizma u našoj Župi

U nedjelju 14. svibnja u našoj župnoj crkvi sv. Jakova sveti sakrament Krizme primilo je 25 krizmanika/ca. Svečano euharistijsko slavlje započelo je u 9.00 sati. Nakon uvodnog pozdrava don Josipa dobrodošlicu biskupu mons. Tomislavu Rogiću uputile su krizmanice Antonia Šalov i Ivana Brajnov. Krizmanici su sudjelovali u čitanju Djela apostolskih, psalmu i molitvi vjernika. Slavlje je predvodio i sam biskup koji je ujedno i podijelio sakrament kršćanske punoljetnosti – Svete Potvrde. Misno slavlje uveličao je vokalno-instrumentalni sastav VIS “Veritas aeterna”.  ( FOTO )

Duh Sveti je život duše dobiven na krštenju. Primanjem sakramenta Potvrde/ Krizme primamo puninu Duha Svetoga.On neumorno nastoji preobraziti nas dijeleći nam darove: mudrosti, razuma, znanja, savjeta, jakosti, pobožnosti i straha Božjega.

 

Autor: Željka

Podijelite članak