Proslavljena Prva sveta pričest

Na petu Uskrsnu nedjelju 07. svibnja u župnoj crkvi sv. Jakova Prvu svetu pričest primilo je 35 prvopričesnika ( 17 dječaka i 18 djevojčica ). Pred mnoštvom župljana, svećano sa svojim roditeljima,braćom i sestrama prvopričesnici su ulazili u ckrvu. Jedan od roditelja pozdravio je prvopričesnike, a zatim su sami prvopričesnici sudjelovali u čitanjima, recitacijama, paljenju svijeća i prinosu darova. Paleći svijeću na plamenu Uskrsne svijeće obnovili su svoja krsna obećanja da će biti Kristovi učenici i slijediti njegov put. Nakon sv. mise župnik don Josip uručio je prvopričesnicima prigodne poklone kako bi i na taj način sačuvali uspomenu na ovaj važni korak u njihovom vjerničkom životu. Kratko druženje i fotografiranje nastavljeno je u župnom dvoru. ( FOTO )

Autor: Željka

Podijelite članak