Proslavljen sveti Josip zaštitnik Hrvatske

Danas je u crkvi sv. Josipa na Gorču svečano proslavljen blagdan sv. Josipa, kojeg posebno štuju mještani Vrsina i Poljica.
Sveti Josip, svetac koji je “govorio šutnjom”, neka nam bude uzor u ovom neizvjesnom vremenu.
Papa Franjo ovu godinu proglasio je Godinom svetog Josipa.
Zato ćemo prositi zagovor sv. Josipa, da nam u ovim teškim vremenima pomogne. Uvjereni smo da će svemogući Gospodin biti milostiv na naše vapaje u ovoj Godini sv. Josipa. Svaki član Crkve, bez obzira na svoj životni poziv, mora nastojati biti svet. To je univerzalni poziv na svetost, na koju nas Crkva poziva. Što znači svetost, ako ne prakticiranje naše vjere, koja uključuje trajno obraćenje u sudjelovanje u životu Crkve.
Oče sveti, po zagovoru sv. Josipa zaštitnika naše domovine i našeg malog mista, čuvaj, štiti i brani cijeli Hrvatski narod, molimo te!svj

Autor: Dijana

Podijelite članak