Proslavljen blagdan Tijelova

 

U župnoj crkvi sv. Jakova u četvrtak, 20. lipnja, proslavljena je svetkovina Presvetog Tijela i Krvi Kristove. Sveta misa je bila u 10.00 sati. Poslije misnog slavlja veliki broj vjernika, crkveni zbor i naši prvopričesnici, koji su put posuli laticama ruža, krenuli su u procesiji za Presvetim Oltarskim Sakramentom.

U procesiji smo pronijeli Spasitelja Isusa našim mjestom. Unijet ćemo ga u našu svakodnevnicu, tako da On – naš Bog – može hodati onamo kamo mi hodamo i živjeti gdje mi živimo. Ap. Pavao nam govori da u svakoj sv. misi, a tako i u ovoj, „kad god jedemo ovaj kruh smrt Gospodnju navješćujemo, dok On ne dođe“ (1 Kor 11,26). Putujemo ovim svijetom i životom znajući da je Gospodin uz nas, u nadi da ćemo Ga jednom susresti licem u lice. U međuvremenu, nosimo u srcu riječi iz Otk: Evo stojim na vratima i kucam: onome tko čuje moj glas i otvori vrata, ući ću i večerati s njim, a i on sa mnom. (Otk 3,20). Ova svetkovina želi učiniti da čujemo Gospodinovo kucanje, usprkos našoj unutarnjoj gluhoći, i da Mu Otvorimo vrata srca i pameti.

(FOTO)

Blagoslovljen Isus u presvetom oltarskom sakramentu!IMG_3680 - Kopie

 

Nakon blagoslova naši prvopričesnici okrijepili su se u župnom dvorištu.IMG_3698

 

 

 

Autor: Željka

Podijelite članak