Proslavljen blagdan svetog Jakova Apostola

Svetog Jakova, naslovnika župe Marina, proslavili smo na svečev dan u četvrtak, 25. srpnja, procesijom i svečanom svetom misom koju je predslavio policijski kapelan za PU Splitsko-dalmatinsku dr. don Marko Trogrlić. U procesiji su, uz narod Božji, sudjelovali i vatrogasci i KUU Andrija Matijaš Pauk, svetu misu uveličala su župni zborovi pod ravnanjem voditeljice Martine Nevešćanin.

Razmišljajući nad evanđeljem o majci dvojice sinova Zebedejevih koja traži „bolje pozicije“ za svoje sinove kod Isusa, propovjednik nam je posvjestio razliku između ljudskih i Božjih kriterija, te nam u nekoliko svakodnevnih primjera (molitva; redoviti sakramentalni život; bračna vjernost; obrana života od začeća do smrti…) ponudio konkretne putove nasljedovanja Isusa koji „nije došao da bude služen, nego da služi“.

U koncelebraciji su, uz župnika don Darka, sudjelovali i don Marin (Vinišće), fra Ferdo (Blizna), don Stipe Dukić, don Hrvoje Relja, policijski kapelan iz Splita, dekan don Jurica (Primošten) te novi marinski župnik don Josip Mudronja.

Zahvaljujemo svima koji su na bilo koji način doprinijeli proslavi našeg nebeskog zaštitnika i stavljamo sve pod Njegov zagovor. Čestitamo imendan svima koje nose Njegovo ime. Budući da je Sv. Jakov i Dan općine Marina, čestitamo i svim djelatnicima naše općine! FOTO28

Autor: Mirjana