Proslavljen blagdan sv. Jakova

Svečanim misnim slavljem kojem je prethodila procesija ulicama Marine, proslavljen je blagdan sv. Jakova , zaštitnika župe Marina, koji se ujedno slavi i kao Dan općine Marina. Kip sv. Jakova nosili su marinski vatrogasci ,  u procesiji su sudjelovali i članovi KUU Andrija Matijaš- Pauk. Sv. misu predvodio je p.Tomislav Vujičić, vojni kapelan iz Zagreba uz koncelebraciju više svećenika. U svojoj propovijedi p. Vujičić je istaknuo: ” Čovjek je neizmjerno carstvo svojih mogućnosti, od toga da se može izopačiti u đavolsku osobu, pa do izbacivanja takve dobrote koja nadilazi sva normalna i poznata očekivanja…Događa se da s nekim živimo jako dugo, a da ga ne upoznamo, često se pitamo: “Što to bi tom čovjeku, nije imao razloga da se promijeni?”…Sve patnje nastale iz bolesti, gubitaka ili kao nepravde nanesene od strane drugih ne samo da se lakše podnose nego se umanjuju ili čak uklanjaju ako se sve čini u perspektivi nasljedovanja Isusa i to poradi Isusa.”
Misno slavlje uveličali su članovi župnog zbora pod vodstvom dipl. teologa Tea Matijaša te band mladih pod vodstvom prof. Martine Nevešćanin.

FOTO

Autor: Dijana

Podijelite članak