Proslavljen blagdan Gospe od Sniga

U ponedjeljak, 5. kolovoza proslavljen je  blagdan suzaštitnice naše župe Gospe od Sniga.
Svete mise u crkvi Gospe od Sniga na Dridu bile su u 6, 7, 8 i 9 sati. Procesija i svečana sv. misa koju  je predslavo župni vikar župe Vodice, budući marinski župnik don Josip Mudronja bila  je u 10 sati.

“…mnogi ljudi ovoga kraja ovdje su se uspinjali i tražili odgovor na pitanja, nadahnuće za životne borbe…dobro dođe uspeti se na ovakva mjesta i čuti šta nam tišina ima reći…ovaj blagdan nam je poziv na povlačenje, poziv na tišinu.
TIŠINA, MIR, POVLAČENJE izrazito nam je potrebno u ovo vrijeme kad smo “predozirani” s količinom informacija…nažalost danas se sve više mladih liječi od ovisnosti društvenih mreža…ljudi su zaboravili ljepotu i umijeće življenja od mladih pa do starijih naraštaja, mi smo stalno “prikopčani” na  aparate.Ako nas prilika i vrijeme tjeraju, bilo bi odbro uzeti malo domaka radi naše mentalne i duhovne higijene….Zar baš uvijek moramo biti na apratima, zar baš uvijek moramo biti dostupni? Koliko nam je potrebno prozračiti naše unutarnje strahove, znamo li biti u tišini?—Pokušajte biti u tišnini i ne raditi ništa i susresti se sa samim sobom…mnogi ljudi to nisu kadri jer im se nekad ne sviđa ono što su susreli. Uv vremenu u kojem živimo, živimo dosta površno, potreba nam je tišina da bismo živjeli dublje. Mi mislimo da sebe znamo. Poznajemo li se doista? Pokušajmo u danu, srcu i vremenu napraviti male oaze, gdje ćeš, predahnuti,pomoliti se, uzeti mali predah od sebe, božanski predah, takva mjesta nas zovu na to…danas nam se tešto i svađati, a kamoli razgovarati, a bilo bi manje napetosti da znamo razgovarati…treba napuniti baterije, potrebna su nam ovakva mjesta gdje ćemo poput Marije prebirati u srcu događaje bilo loše ili dobre…pokušati iščitati Božji rukopis u našem životu i čuti što mi Bog želi poručiti…A što mi Bog želi reći?
Bog nam želi ono što je bolje za nas…vi koji ste u mogućnosti, dođite malo češće na ovo mjesto, Bog će progovoriti neočekivane stvari, na neočekivan način, ali ono što je sigurno – dobro za vas..” istaknuo je u svojoj propovijedi don Josip.IMG_4333

Autor: Dijana

Podijelite članak