Proslavljen Badnjak i Božić u našoj župi

U trenucima kada su u ljudima prevladavajući osjećaji očaj, nemoć i strah, dolazi Dijete. Dijete je znak nade. Dijete je znak budućnosti. Nada nije izgubljena. Ima nade, jer se rodilo Dijete koje je već spasilo i otkupilo svijet. U ovim trenucima jako je važno da svi skupa držimo budnim naš duh. Da jedni u drugima podupiremo nadu. Ne se dati zaviti u vrtlog beznađa. Božić nam govori da postoji svijet u kojem je moguće prevladati strah, nemoć, tamu, tromost i nepokretnost, sputanosti, okrutnosti prirode i njenih sila, čak i smrti. To je postignuće koje nam pomaže da olakšamo svoju dušu. Opet, ćutimo u sebi što se više približava Božić, kako se nešto iznutra budi i raste. Lijepo je vidjeti kako uvijek ovi božićni dani, unatoč svemu, u ljudima pobuđuju ono dobro. Uza svu nervozu i užurbanost, ipak se više izgovaraju lijepe riječi, lijepe želje i čestitke. Više se razmišlja o onima u potrebi i pomaže im se. Kako god bilo, čini se da na površinu ispliva ona čovjekova dobra strana. Važno je držati budnim naš duh. Ne jedni drugima dozvoljavati da potonemo.

Dijete je znak novosti, novoga početka. Započnite iznova. Sigurno da Isus koji se rađa traži kolijevku u koju će biti položen. Ona najvažnija kolijevka sigurno je naše srce. Ako se On tu nastani, onda će iz našega srca progovarati na naša usta. Budimo jedni drugima u ove dane znak radosti i nade, da se međusobno nosimo i podržavamo.

Sretan Vam Božić!

Galerija slika.14

Autor: Željka

Podijelite članak