Proslava Krizme u našoj župi

U subotu, 4. lipnja malo prije 10 sati, ispred župne crkve sv. Jakova, radosni i uzbuđeni okupilo se 26 krizmanika/nica sa svojim kumovima, kumama, roditeljima i rodbinom da prime sveti sakrament Krizme. Na početku misnog slavlja naš župnik don Josip Mudronja pozdravio je naše krizmanike, sve vjernike te karmelićana oca Branka Zebića i gen. vikara mons. Marinka Mlakića. Krizmano slavlje predvodio je gen. vikar mons. Marinko Mlakić. Nakon propovijedi krizmanici su u pratnji svojih kumova dolazili pred mons. Marinka te na njegove riječi “Primi pečat dara Duha Svetoga” odgovarali su “Amen”. U misnom slavlju sudjelovali su krizmanici i njihove učiteljice čitajući čitanja, molitvu vjernika i pismo zahvale. Misno slavlje uveličao je pjevanjem i sviranjem crkveni zbor. Nakon zajedničke fotografije krizmanici sa župnikom i ostalima otišli su na kratko druženje i osvježenje u župni dvor. ( FOTO )

Autor: Željka

Podijelite članak