Polnoćka – rođenje Gospodina Isusa Krista – Božić

Mnoštvo vjernika okupilo se u župnoj crkvi sv. Jakova na misi Polnoćki, kako bi proslavili rođenje malog Isusa. U tom božićnom duhu, zajedništvu, toplini, molilo se i pjevalo. Polnoćka ne bi bila posebna bez dobro uvježbanih glasova crkvenog zbora, vješto izvedenih skladbi, a po mnogima najpoznatiju božićnu pjesmu na svijetu ” Tiha noć, sveta noć” odsvirala je Karla Milovac na violončelu. ( FOTO )

Župnik don Josip Mudronja u svojoj propovijedi je istaknuo: “Božić nas prati od djetinjstva i uvijek mu se iznova vraćamo jer on s lakoćom ruši sva ograničenja koja život pred nas postavlja, i zato mu se uvijek iznova radujemo. Unatoč digitalnoj i nervoznoj svakodnevnici, glad za Božićem neće prestati zato što on nije ništa drugo nego sunčana strana ljudskog života i odgovor na najdublju čežnju našega bića – susret sa živim Bogom. Božić nam govori da postoji svijet u kojem je moguće prevladati strah, nemoć, tamu, tromost, nepokretnost, sputanost, okrutnosti prirode i njenih sila, čak i smrt. To je postignuće koje nam pomaže da olakšamo svoju dušu. Pastiri su se uputili k Isusu, mudraci su dugo promatrali zvijezde tražeći znak. Isus je vrijedan čekanja i traženja. Cijeli život nam ga je upoznavati. Mislimo da ga dovolljno poznajemo, da sve znamo o njemu, a često smo zarobljeni navikama, tradicijom, običajima. Advent i Božić – mogu biti divni, a mogu biti i prazni.                                                                                                 Dopustimo mu da nas taj Bog i danas u ovom malom djetetu susretne, da u nama probudi onu radost kojom smo nekada u djetinjstvu punog srca slavili i živjeli otajstvo Kristova rođenja.

Sretan i blagoslovljen Božić!

Autor: Željka

Podijelite članak