Pobožnost prvih petaka

Prvi petak u mjesecu je dan posvećen Srcu Isusovu. Isus želi da štujemo njegovo Presveto Srce, te je tražio preko sv. Margarete Marije da se na taj dan učini časna naknada i otprošnja od svih uvreda Srcu Isusovu ispovijedanjem i pričešću. Isus joj daje 12 obećanja, a u posljednjem obećaje da će njegova svemoguća ljubav udijeliti milost svima onima koji se budu pričestili 9 puta uzastopce – da neće umrijeti u nemilosti, bez svetih sakramenata i da će im njegovo Srce biti utočište u posljednjem času života.

U našoj župi u crkvi sv. Jakova svakog prvog petka u mjesecu obavlja se Pobožnost prvih petaka. Pobožnost započinje krunicom u 18.30 sati, za to vrijeme je mogućnost za ispovijed, a sveta misa i blagoslov s Presvetim započinju u 19 sati.

Isuse blaga i ponizna Srca, učini srce moje po Srcu svome!

Molitva Presvetom Srcu Isusovu

Presveto Srce Isusovo,
izvore svakog dobra,
ja Ti se klanjam, vjerujem u Te,
ufam se u Te, ja te ljubim
i kajem se za sve svoje grijehe.
Tebi poklanjam ovo moje siromašno srce,
učini ga poniznim, strpljivim, čistim
i da u svemu odgovara Tvojim željama.
Daj o dobri Isuse, da ja živim u Tebi i Ti u meni.
Štiti me u opasnosti,
tješi me u nevoljama i žalostima.
Udjeli mi zdravlje tijela,
blagoslovi sav moj rad
i daj mi milost svete smrti.
 Amen

Autor: jpetkovic