Oproštaj od don Darka

 

29Jučer, 11.8.2019. župljani naše župe oprostili su se od svog župnika don Darka Poljaka. Nakon šest godina koje je proveo u župi Marina don Darko odlazi u župu Skradin. Sveta misa služena je u župnoj crkvi sv. Jakova apostola u Marini, bila je to misa zahvale i oproštaja. U ime župljana, župnog ekonomskog i pastoralnog vijeća te župnih suradnika dirljivim riječima se obratio gospodin Mihael Radić. “…cijela župna zajednica Vam se želi zahvaliti na ovih šest godina koje ste proveli s nama, u izgradnji nas odraslih, a najviše naše djece i mladih za koje ste nam uvijek govorili da su oni naši neobrađeni dragulji koji će jednoga dana zasvijetliti i tu svjetlost sreće uokolo posijati…hvala Vam što ste uvažavali mlade, hvala Vam na zalaganju za sve župljane, uvijek ste bili tu kad god smo Vas trebali…ni tisuću puta HVALA ne može biti dovoljno za svu Vašu dobrotu i poštovanje kojim ste nas uvijek dočekali. Zato još jednom, HVALA DON DARKO, HVALA PRIJATELJU!” istaknuo  je gospodin Radić. Zatim se obratila i voditeljica župnog zbora gospođa Martina Nevešćanin, te se don Darku zahvalila na izvrsnoj suradnji tijekom proteklih šest godina. Načelnik općine gospodin Ante Mamut zahvalio se župniku na suradnji s Općinom te izrazio zahvalnost što je iza sebe ostavio tragove koje će svatko od nas na svoj način pamtiti. Prigodnim riječima se obratio i don Darko te zahvalio svim župljanima i župnim suradnicima na suradnji tijekom njegovog djelovanja u našoj župi. (foto)
Dragi don Darko, želimo Vam da budete i dalje uspješni u svom radu, bit ćete u našim molitvama, a želimo da i mi budemo u Vašima.
Neka Vas prati zagovor sv. Jakova!

Autor: Dijana

Podijelite članak