Nedjeljna sveta misa u vrijeme zaraze koronavirusom

Dragi župljani, s radošću Vas obaviještavam da će se ovu nedjelju, 3. svibnja sveta misa služiti u crkvi sv. Josipa na Gorču i u Marini.
Vrsine- crkva sv. Josip u 9:00 sati.
Marina-  crkva sv. Jakova apostola u 10:00 i 11:00 sati.
Ukoliko vremenske prilike dozvole mise će se služiti na otvorenom, poštujući upustva biskupa Splitske metropolije.

Neka se do daljnjega suzdrže od dolazaka na svete mise:

• starije i bolesne osobe;
  • osobe sa simptomima povišene tjelesne temperature, kašlja, poteškoća s disanjem, kratkog daha;
  • osobe s kroničnim bolestima poput bolesti srčanožilnog ili dišnog sustava, šećerne bolesti, malignih bolesti;
  • osobe koje su pod rizikom da su mogle biti u kontaktu s osobama pozitivnim na COVID-19 ili su pod sumnjom da bi mogle biti zaražene s COVID-19 ili su u samoizolaciji.
  • Za članove zajedničkog kućanstva nije potrebno da jedni od drugih budu odvojeni dva metra.
  • Neka se mise slave bez služenja ministranata.
  • Neka se u obredu pružanja mira ne koristi gesta pružanja ruke.
  • Neka svećenik, djelitelj svete pričesti, prije samog čina podjeljivanja svete pričesti stavi zaštitnu masku i dezinficira ruke.
  • Za vrijeme pričesti, vjernici neka ostanu na svojim mjestima, odnosno neka se minimalno kreću u crkvi, a svećenik neka dođe do njih. Podjela svete pričesti neka bude isključivo na ruku. Neka se ciborij drži većim dijelom prekriven (poklopcem ili folijom) i pazi da se ciborij tijekom pričesti ne približava previše vjernicima da oni ne bi kapljično kontaminirali druge hostije. Neka se djeci ne stavlja križić tijekom pričesti.
  • Neka se za vrijeme svete mise ne skuplja milostinja, a vjernici mogu ostaviti svoj prilog u prigodno postavljenim košaricama nakon svete mise.coronacorona