Na Pozorcu obilježena 26. godišnjica pogibije Andrije Matijaša- Pauka

9. listopada, prohladno jesensko jutro, na Pozorcu- rodnom mjestu generala bojnika Andrije Matijaša – Pauka, okupilo se mnoštvo, svi s istom mišlju: “Andrija, hvala Ti”!

U crkvi Gospe od Anđela misu je predvodio marinski župnik don Josip Mudronja uz koncelebraciju don Mate Munitića, župnika Vinišća. Nakon sv. mise na groblju u njegovom rodnom Pozorcu održana je komemoracija u sjećanje na legendarnog zapovjednika Oklopne bojne četvrte gardijske brigade. Molitvu odrješenja izrekao je don Josip.
Počast generalu Andriji Matijašu- Pauku uz obitelj odali su i njegovi suborci. Komemoraciji su nazočili : izaslanik predsjednika Republike general pukovnik Boris Šerić, zapovjednik HKoV, Ivan Budalić, saborski zastupnik – izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora, general bojnik Damir Krstičević,  posebni savjetnik Predsjednika  Vlade RH – izaslanik predsjednika Vlade RH, Branko Hrg, državni tajnik MO – izaslanik  ministra obrane, brigadir Jozo Šerić- izaslanik ministra hrvatskih branitelja. načelnik općine Marina Ante Mamut, predstavnici udruga proizašlih iz Domovinskog rata, predstavnici gradova, općina i političkih stranaka. Prigodni program izveli su članovi KUU-e Andrija Matijaš iz Marine. FOTO

Vi koji ste se odrekli, svih radosti i tuga,
Stali ste pred njih, što Boga se ne boje.

Tu gdje ste vi stali, tko je još mogao stati,
To što ste vi dali, tko je još mogao dati?

Hvala Ti Pauče, laka Ti hrvatska gruda!

pauk

Autor: Dijana

Podijelite članak