Križni put

U petak 29. ožujka održana pobožnost Križnog puta, križ našega Gospodina Isusa Krista ovoga petka nosili su naši prvopričesnici.

Deseta postaja:
Isusa svlače

Meditacija: “Isusov nas križ vodi k njemu koji je Put, Istina i Život. Za nevjernike križ je bio puko stratište, sramotno mjesto gdje se ispaštalo za zločine. Za nas je on nešto bitno drukčije: on znači oplijeniti sama sebe, oplijeniti se iznutra… Malenost Kraljevstva pretpostavlja tu olijenjenost koja će se pojavljivati u različitim etapama našega života. Nije slučajno da Isus usred mira i radosti uskrsnuća podsjeća Petra da ga mora u tome naslijedovati: Zaista, zaista, kažem ti: Dok si bio mlađi, sam si se opasivao i hodio kamo si htio, ali kad ostariš, raširit ćeš ruke i drugi će te opasivati i voditi kamo nećeš ”

Molitva:
Gospodine Isuse,
uzoru svakog života,
pouči nas kolika je veličina u tomu
da uvijek budemo maleni.
Udijeli nam, Gospodine, umijeće
da se ispraznimo iznutra,
da se oslobodimo svega onoga
što nas veže uz naš ego.
U školi odricanja
Ti nam budi učitelj.
Ne daj da svojom dvosmislenošću
ikada zaniječemo svjedočanstvo
da si ti onaj koji je važan.

 

 

Autor: Mirjana

Podijelite članak