Križni put

Slika4

 

 

Križni put je pobožnost na spomen Isusove muke, od trenutka kada Isusa osuđuju na smrt do polaganja Isusova tijela u grob. Molitveni dio        križnoga puta, sastoji se od pripravne molitve, zatim od 14 molitvi za svaku postaju i od završne molitve. Svaka od molitvi 14 postaja počinje zazivom: “Klanjamo ti se Kriste i blagoslivljamo Te, jer si po svojem svetom križu svijet otkupio “. Zatim slijedi razmatranje prigodno za pojedinu postaju, molitve Oče naš, Zdravo Marijo i Slava Ocu, zaziv “Smiluj nam se Gospodine! Smiluj se nama!” i jedna strofa pjesme “Stala plačuć’ tužna mati”

Premili Bože, pomozi mi da u srcu mogu doživjeti križni put dragog Isusa i još više ga voljeti. Hvala Ti što si poslao svoga sina s neba da umre za mene i tako mi pomogne doći u Raj. 

Pobožnost križnog puta je svakog petka u 17:20 sati.

                                              

Autor: Željka

Podijelite članak