Božićni koncert zborova šibenske biskupije “Veselje ti navješćujem”

29. prosinca u katedrali sv. Jakova u Šibeniku održao se deveti već tradicionalni koncert zborova šibenske biskupije “Veselje ti navješćujem “,  ovim koncertom završena je manifestacija “Otvorite vrata od Božića – Advent i Božić u katedrali”. Božićni duh se uvukao u svaki kutak katedrale, prekrasne božićne pjesme odzvanjale su, ulazile u srca svih koji su nazočili ovom lijepom događaju. Na  ovogodišnjem koncertu nastupilo je više od 320 izvođača iz petnaest  župa:  Baldekin, Dubrava, Konjevrate, Jezera, Marina, Murter, Njivice, Primošten, Prvić Šepurine, Skradin, Šubićevac, Zaton , Tisno te domaćini mješoviti katedralni zbor katedrale svetog Jakova i komorni katedralni ansambl. Koncert je započeo zajedničkom izvedbom pjesme “Veselje ti navješćujem”, a završio pjesmom “Prevelika radost”. Zbor naše župe pod ravnanjem teologa gosp. Tea Matijaša izveo je skladbu ” U Betlehemu”. (foto)

Autor: Dijana

Podijelite članak