Proslavljen blagdan Pepelnice

17U župnoj crkvi sv. Jakova u Marini proslavljen je blagdan Pepelnice. Svetu misu i obred pepeljanja predvodio je naš župnik don Darko Poljak. ( foto)  Pepelnica označava početak korizmenog vremena. To je vrijeme pokore, razmišljanja i posta, koje nas priprema za Kristovo uskrsnuće, preko kojeg smo otkupljeni. Na blagdan Pepelnice, svećenik posipa kršćane pepelom uz riječi: “Spomeni se čovječe da si prah i da ćeš se u prah pretvoriti.” ili “Obratite se i vjerujte Evanđelju!” Pepeo je simbol pokore i poziv je kršćanima da razviju duh poniznosti i žrtve, a također podsjeća da je Bog velikodušan i milosrdan onima koji mu se obraćaju pokorna srca. Korizma nas podsjeća da je kršćanski život put kojim trebamo ići Kristu ususret i slijediti njega.

Istinski duh korizme- Bitno.net